Red Bull ve Ben

Published 8/26/2009 by doganBeyin bölgeleri açısından ön lobda siyah noktalar görünmesi hızlı depresyona girme ve karar vermede başaırısızlığa sebep oluyormuş. RedBull ve Burn gibi içeceklerin kafeinden dolayı ön lobda damar daralmasına ve hücre ölümüne neden olduğu biliniyor. Beyinin 3 katili Sigara, Kafein ve Alkolmüş. Bu açıdan kafein çok alan bi insan olarak bazen çarpıntı veya agresiflik gösterdiğim oluyordu. Özellikle kişisel deneyimim olarak Pharmaton vitamin (ginsengli) ve üstüne 2 red bull çakarsam :D bir de üstüne hiperaktivite eklenince gayet hızlı ve deli gibi bir çalışma temposuna girebiliyorum ama depresyon ve stese karşı dayanıklılığım gittikçe düşüyor. Bu seçenek yerine az dozlarda belirli bir sıklıkta çay içmek çalışma ortamında ve gündelik yaşamda daha olumlu bir etki yapıyor. Kısaca kafein bana yaramıyor kardeşim :D

Red Bull içeriğine yakından bakınca sinir sistemiyle iligli 2 önemli madde dikkatimi çekti. Birisi TAURİN ve diğeri de KAFEİN.

Taurin, ilk olarak rivayete göre bir boğanın testislerinden elde edilmiş. (şimdi tabi laboratuvar'da sentezleniyodur, tiksinmeyin :D) Etki olarak nörolojik fonksiyonları ve nörolojik faaliyetleri destekleyen, çinko ile kullanımda oksijensiz kalan nöronları koruyan bi malzemeymiş.

Kafein, merkezi sinir sistemine etki ederek, beyne giden ve beyinden gelen mesajları hızlandırıyor ve stimülan etkisi yapıyormuş. Stimülan demekse geçici olarak farkındalığı ve uyanıklığı artıran ilaçlar ya da maddeler anlamına geliyormuş.

Kısaca ben hiperaktivite altyapısı üzerine vitamin + 2 red bull çakınca Crank High Voltage 3'ü çekebilirim, ama filmdeki adamların hepsi muhtemelen ölür =))

Sevgiler.

 


Add comment

  Country flag


  • Comment
  • Preview
Loading

www.dogancoruh.com

Bir geliştiricinin teknoloji günlüğü