Netduino Plus!

Published 6.01.2013 by Admin

 

Bugün Robit Teknolojinin sahibi Nevzat abiden gidip bir Netduino Plus satın aldım :) Cihaz 10 numara daha ne diyeyim bilmiyorum! :) .Net Micro Framework kurdum, Netduino SDK'i kurdum, kabloyu bağladım ve yaklaşık 4 dakikada düğmeye basınca ışık yakan bir daha basınca söndüren başlangıç uygulamamı yazdım :) Eğer benim gibi bir .NET developer'ıysanız bu sisteme aşık olacaksınız :) Birçok .NET güzelliği mevcut. String işlemleri, interrupt'lar için event'ler! v.b. String formatlamak için bir komut (string.Format) bulamadım bir de lcd'ye değerleri sabit uzunlukta (mesela 77 değerini 5 digit olarak 00077 olarak) yazdıran bir method'a da ihtiyacım vardı ben de oturdum 5 dakikada yazdım. Video'daki ikinci shield dealextreme'den aldığım bir 6 düğme + 2x16 karakter LCD shield'ı İhtiyacınız olursa diye de kodu paylaşıyorum. Sevgiler :)

 

Video'da görülen uygulamayı indirmek isterseniz linke tıklayın :)

NetduinoPlusApplication.zip (455.52 kb)


Comments (2) -

plastic surgeon Santa Rosa area
plastic surgeon Santa Rosa area
1.12.2014 17:33:49 #

Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article. I�ll be sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for the post. I�ll definitely comeback.

best facial plastic surgeon Santa Rosa
best facial plastic surgeon Santa Rosa
1.12.2014 20:33:57 #

Thank you, I've recently been searching for information about this subject for a long time and yours is the greatest I have came upon till now. But, what concerning the bottom line? Are you sure in regards to the source?

Add comment

  Country flag


  • Comment
  • Preview
Loading